Techniki druku

Termotransfer - druk na trudnych podłożach

Image

Termotransfer to technika znakowania polegająca na termicznym wgrzaniu logotypu w dany materiał. Początkowo na specjalnym papierze transferowym przygotowywany jest logotyp, który następnie jest przenoszony na znakowaną powierzchnię przy użyciu prasy termicznej wytwarzającej wysoką temperaturę - około 150 °C. Druk ten najczęściej stosuje się jako alternatywę dla sitodruku, na materiałach o "trudnej" charakterystyce, mogacych się topić w wysokiej temperaturze potrzebnej do utwardzenia farby sitodrukowej lub do nadruku w miejscach nietypowych takich jak kołnierzyki, kieszonki, czapeczki itp.

 

Zalety termotransferu

 

  • Czystość krawędzi nadruku

Termotransfer zapewnia wysokie nasycenie kolorów, dzięki czemu nanoszone nadruki mają czyste i wyraźne krawędzie.

  • Nadruki wielokolorowe

Technika ta umożliwia wykonywanie nadruków wielokolorowych, na co nie pozwalają tradycyjne techniki sitodruku. Obraz odznacza się bardzo wysoką wiernością kolorów.

  • Trwałość

Wykorzystywanie termicznego wgrzewania materiału transferowego powoduje, że nadruk jest trwały przez lata.

  • Precyzja

Ze względu na wysoką jakość i czystość krawędzi nadruku metoda ta umożliwia precyzyjne i estetyczne nanoszenie logotypów.

 

Do góry

Uzywamy Cookies. bodman.com.pl | Pracownia Sitodruku wykorzystuje informacje przechowywane w Twoim urzadzeniu aby umozliwic bezpieczne zakupy oraz wysoki standard obslugi.