PYTANIA OGÓLNE

Jakich informacji potrzebujecie aby prawidłowo wycenić i zrealizować zamówienie?
Potrzebny będzie projekt nadruku. Można do nas przysyłać wzory zapisane w różnych formatach wektorowych lub bitmapowych (cdr, ai, eps, psd, pdf, tif, jpg). Jakość przesłanych plików ma kluczowe znaczenie dla efektu nadruku. Nasi graficy oczywiście opracowują projekty nadruków, lecz muszą otrzymać wcześniej ogólny zarys pomysłu np. w formie skanu, zdjęcia, szkicu lub link do obrazka na stronie www. Musisz również określić takie parametry jak:
 1. Rodzaj wyrobu (koszulka, bluza, koszulka damska lub gadżet reklamowy). 
 2. Ilość zamawianych sztuk.
 3. Kolorystyka wyrobu.
 4. Wielkość nadruku (przy druku na odzieży najlepiej podać szerokość wzoru w cm, przy druku na gadżetach wielkość dobiera nasz grafik).
 5. Umiejscowienie (przód na środku, na plecach, karczek itp.)
 6. Kolorystyka wzoru (najlepiej wg wzornika Pantone)
 7. Termin realizacji zlecenia.
 8. Dane do kontaktu, faktury i wysyłki kurierskiej.
Czy drukujecie na materiałach powierzonych?
Tak. Jednak wcześniej bardzo prosimy o kontakt. Musimy bowiem wykonać próby przedprodukcyjne aby dobrać odpowiednią farbę do drukowanego podłoża (bardzo ważne jest to w przypadku druku tamponowego)
Jakie minimalne ilości możecie wydrukować?
Posiadamy bardzo bogatą bazę sprzętu do znakowania. Praktycznie nie stosujemy minimalnych nakładów. Każdy projekt rozpatrujemy indywidualnie i pomagamy klientowi w doborze odpowiedniej techniki znakowania.
Jak długo trwa realizacja zamówienia?
Standardowe czasy realizacji zamówień to od 3 do 10 dni roboczych, liczone od ostatecznego potwierdzenia projektu. Jeżeli jednak towar potrzebny jest szybciej np. na konkretny termin, prosimy o wcześniejszy kontakt postaramy się dopasować. 
Od czego zależy cena zamówienia?
Koszt zamówienia zależy przede wszystkim od produktu jaki zostanie wybrany przez klienta, nakładu zamówienia oraz ilości kolorów nadruku. Najprościej pisząc: im większy jest nakład zamówienia tym koszty jednostkowe oznakowanego produktu są mniejsze.
Czy dostanę potwierdzenie złożenia zamówienia i gwarancję dostawy do określonego terminu?
Tak. Przed przystąpieniem do druku zawsze wysyłamy wizualizację produktu z nadrukiem. Dołączona jest również informacja o terminie realizacji. Dopiero po zaakceptowaniu wizualizacji przez klienta przystępujemy do druku. Przy akceptacji wizualizacji preferujemy kontakt mailowy, tak aby wyeliminować wszelkie nieporozumienia.
Czy mogę dostać próbny wydruk?
Przy wymagających nadrukach i większym nakładzie zamówienia możemy wydrukować tzw. proof.  Po dokładniejsze informację prosimy o kontakt z działem handlowym.

 

SPRAWY TECHNICZNE

Jakie maksymalne rozmiary może mieć nadruk na koszulce?
Wielkość nadruku na koszulce zależy od tego jaką techniką wydrukowana będzie grafika.
 • Dla druku sitodrukowego maksymalne pole zadruku to 29 x 42 cm, czyli format A3.
 • Dla druku DTG - Direct to Garment pole zadruku to 29 x 40 cm
 • Dla druku termotransferowego pole zadruku praktycznie jest nieograniczone
W jakich miejscach wykonuje się zazwyczaj nadruki na koszulkach?
Nadruki na odzieży możemy wykonać w praktycznie każdym miejscu. Standardowo są to: przód koszulki, tył, karczek lub rękaw. Wszystko jednak zależy od pomysłowości klientów, zdarzało się że drukowaliśmy już nadruki po wewnętrznej stronie koszulkek.
Czy można wykonać nadruk na szwach?
Tak. Jednak w takim przypadku prosimy o wcześniejszy kontakt, gdyż nie każdy wzór będzie dobrze wyglądał po wydruku na szwach.
Czy można wybrać miejsce nadruku na gadżetach?
Przy zakupie gadżetów nasi graficy przygotowują wizualizację produktu z nadrukiem, w tym momencie klient może zmienić umiejscowienie nadruku.

 

PYTANIA DOTYCZĄCE PRZYGOTOWANIA GRAFIKI

Czy dostanę wizualizację produktu przed drukiem?
Tak. Przed przystąpieniem do druku wysyłamy zawsze do zaakceptowania wizualizację produktu. Dopiero po potwierdzeniu mailowym przez klienta przystępujemy do druku.
W jakim formacie najlepiej dostarczyć plik?
Format pliku może być dowolny. Najlepiej jeśli są to pliki źródłowe wektorowe (ai, eps, svg, cdr, cmx) lub rastrowe o możliwie jak największej rozdzielczości (psd, tiff, png, jpg itp).
Do góry

Uzywamy Cookies. bodman.com.pl | Pracownia Sitodruku wykorzystuje informacje przechowywane w Twoim urzadzeniu aby umozliwic bezpieczne zakupy oraz wysoki standard obslugi.