Techniki druku

Direct To Garment - nowość na rynku...

ImageDruk bezpośredni - to nowość na rynku i najszybciej rozwijająca się gałąź druku na odzieży. W tej metodzie nie jest potrzebne przygotowanie klisz,matryc czy sit (jak jest to w przypadku sitodruku), co automatycznie redukuje koszty przygotowania do druku. Grafika drukowana jest bezpośrednio z plotera (przypominającego drukarkę atramentową) bezpośrednio na koszulce lub innym materiale bawełnianym. Po utwardzeniu piecowym farby, nadruk staje się bardzo wytrzymały.

ImageDodatkowym atutem DTG jest to że można drukować grafikę w pełnym kolorze już przy nakładzie jednej sztuki po bardzo atrakcyjnej cenie. Nadruki charakteryzują się żywymi i nasyconymi kolorami a najlepsze efekty uzyskuje się drukując logotypy z przejściami tonalnymi niemożliwe do wykonania żadną inną techniką. Wychodząc naprzeciw wielkiemu zapotrzebowaniu rynku na tą technikę druku, nasza pracownia dysponuje 3 urządzeniami DTG, które znacznie podnoszą możliwości produkcyjne w naszej firmie.

Koszty wydruku bezpośredniego DTG w porównaniu do sitodruku

ImageTechnika druku bezpośredniego DTG jest bezkonkurencyjna cenowo jeżeli chodzi o niskie nakłady tego samego wzoru przy druku w pełnym kolorze. Wykres z prawej strony doskonale ilustruje jaki wpływ na cenę ma nakład druku przy porównaniu DTG i Sitodruku. Są to dane szacunkowe, ale dobrze obrazują zależność kosztów od wielkości zamówienia między tymi dwoma technologiami. W praktyce można przyjąć, że najlepsze efekty cenowe druku DTG uzyskamy w zamówieniach do 50 szt z jednego wzoru.

Oczywiście porównując nadruki metodą DTG i metodą sitodruku miejmy na uwadze również fakt, że rozdzielczość druku obydwu tych technik jest całkowicie odmienna. Przy druku bezpośrednim możemy wydrukować grafikę w rozdzielczości 1440 × 720 dpi co jest niemożliwe do osiągnięcia przy sitodruku.

 

Do góry

Uzywamy Cookies. bodman.com.pl | Pracownia Sitodruku wykorzystuje informacje przechowywane w Twoim urzadzeniu aby umozliwic bezpieczne zakupy oraz wysoki standard obslugi.