Techniki druku

Tampodruk know-how...

ImageMetoda druku tamponowego polega na nakładaniu farby drukarskiej na znakowany materiał, za pomocą silikonowego stempla zwanego tamponem. Druk ten bardzo przypomina popularne pieczątki, z tym że tutaj farba zabierana jest z wcześniej wytrawionej stalowej płyty przez tampon, który następnie uderza w znakowany element pozostawiając trwały nadruk.

Taka metoda druku daje ogromne możliwości druku zwłaszcza na przedmiotach o nieregularnych kształtach, takich jak: długopisy, ołówki, wypukłe lub wklęsłe płaszczyzny na gadżetach reklamowych.

ImageBardzo istotnym czynnikiem w druku tamponowym jest odpowiedni dobór farby do znakowanego przedmiotu, dzięki któremu nadruk staje się praktycznie nieusuwalny.

Ze względu na prostotę techniki tampodruku możliwe jest znakowanie dużej ilości artykułów reklamowych w krótkim czasie, co znacznie zmniejsza czas realizacji zamówień. Nadruki tamponowe charakteryzują się bardzo wysoką rozdzielczością, nawet drobne napisy (wysokość czcionki ok 3mm) pozostają czytelne.

 

Zalety tampodruku

  • Uniwersalność

Dzięki możliwości stosowania tamponów o różnym kształcie możliwe jest znakowanie także nierównych i nieregularnych powierzchni.

  • Szerokie zastosowanie

Dzięki dobraniu odpowiedniej farby jesteśmy w stanie drukować na wielu podłożach m.in.: tworzywach sztucznych, szkle, plastiku, metalu i drewnie.

  • Dokładność i precyzja

Tampodruk idealnie sprawdza się przy znakowaniu niewielkich przedmiotów np. długopisów, breloków, linijek. Logotypy, pomimo małych rozmiarów pozostają bardzo dokładne, czytelne i wyraźne.

  • Cena

Niska cena tampodruku sprawia, że jest to bardzo popularna metoda znakowania, wykorzystywana zarówno przy niewielkich, jak i dużych nakładach.

 

Do góry

Uzywamy Cookies. bodman.com.pl | Pracownia Sitodruku wykorzystuje informacje przechowywane w Twoim urzadzeniu aby umozliwic bezpieczne zakupy oraz wysoki standard obslugi.