Techniki druku

Parę słów o metodzie sitodruku...

ImageW skrócie proces wydruku metodą sitodruku polega na przeciąganiu przez wcześniej przygotowane sito - farby drukarskiej. Farba, która przechodzi przez niezakryte oczka siatki zostaje nadrukowana na właściwym podłożu (tkaninie, szkle, plastiku itp). W zależności od użytej farby element znakowany poddaje się dalszemu suszeniu lub utwardzaniu. Po tym etapie nadruki stają się bardzo wytrzymałe na działanie czynników zewnętrznych. W naszej pracowni dysponujemy dwoma karuzelami manualnymi do druku krótkich serii oraz jednym automatem drukarskim, dzięki któremu nasze moce przerobowe oscylują w granicach kilku tysięcy sztuk dziennie. To ważne, gdyż to najczęściej czas realizacji zlecenia decyduje o zadowoleniu klienta. 

ImagePrzy większych nakładach (ponad 50 szt z jednego wzoru) sitodruk staje się najbardziej ekonomiczną i opłacalna formą druku. Druk sitowy daje również wiele możliwości jeżeli chodzi o kolorystykę nadruków. Stosujemy najnowocześniejsze formuły mieszania farb z systemu PANTONE, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonać praktycznie każdy kolor.  Dodatkowo zawsze stosujemy poddruk na ciemnych podłożach, dzięki czemu kolory nadruku stają się bardziej nasycone i żywe.

 

Drukujemy na 8-kolorowym wysokowydajnym automacie M&R Diamonback XL

Image

Image

Image

 

Zalety sitodruku:

  • - Szerokie zastosowanie

Sitodruk jest stosowany na wielu typach tkanin: bawełnie, dzianinach, a także tworzywach sztucznych, drewnie. Dlatego za jego pomocą może być znakowana odzież, torby, parasole, czapki oraz gadżety plastikowe, drewniane i skórzane.

  • - Trwałość

W technice sitodruku stosujemy bardzo wytrzymałe farby drukarskie - są odporne m.in. na wilgoć, promieniowanie UV, uszkodzenia mechaniczne, pranie.

  • - Nasycenie barw

W sitodruku stosuje się dużą ilość farby, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie bardzo wyrazistych i w pełni nasyconych barw.

  •  Uniwersalność

Sitodruk może być wykonywany zarówno na powierzchniach płaskich, jak i cylindrycznych.

 

 

Do góry

Uzywamy Cookies. bodman.com.pl | Pracownia Sitodruku wykorzystuje informacje przechowywane w Twoim urzadzeniu aby umozliwic bezpieczne zakupy oraz wysoki standard obslugi.