BLOG

Odzież ekologiczna – trend czy standard?

odzież ekologiczna sitodruk

Nasze ubrania stykają się z naszą skórą każdego dnia. Nosimy je w ciągu dnia, ale także w nocy. Spełniają one różne wymagania, przede wszystkim chronią przed wpływami środowiska. Ponadto przywiązujemy wagę do wygodnych fasonów, miękkich tkanin i modnych aspektów. Ubranie musi się nam podobać. Ale co ze zrównoważonym rozwojem i uczciwą produkcją? To właśnie tutaj w grę wchodzi odzież ekologiczna.

Modna dziś odzież ekologiczna

Od pewnego czasu odzież ekologiczna stała się ponadczasowym trendem i nie ma już wiele wspólnego z typową „eko-odzieżą” z minionych lat. Kroje, kształty i kolory są obecnie dostosowane do aktualnych trendów i sprawiają, że odzież ekologiczna jest akceptowana społecznie. Ponadto na pierwszy plan wysuwają się takie ważne czynniki, jak ekologiczna uprawa naturalnych materiałów, takich jak bawełna organiczna, oraz uczciwe warunki pracy. Rolnicy i pracownicy otrzymują na przykład zwykłe ceny rynkowe i mogą dzięki temu wieść dobre życie. Dzięki ekologicznej odzieży można dziś umiejętnie połączyć stylowy wygląd z czystym sumieniem. Robisz coś dobrego dla przyrody i ludzi i możesz wyrazić swój osobisty gust.

Co czyni odzież ekologiczną?

Odzież ekologiczna jest produkowana z zachowaniem najwyższych standardów ochrony środowiska. Począwszy od uprawy bawełny organicznej bez użycia pestycydów i niskiego zużycia wody, poprzez uczciwą produkcję, aż po przyjazną dla środowiska logistykę i wysyłkę w opakowaniach zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.

  • Odzież ekologiczna jest produkowana z surowców naturalnych lub materiałów pochodzących z recyklingu.
  • Bawełna organiczna jest uprawiana bez użycia pestycydów.
  • Produkcja nie wymaga użycia środków chemicznych.
  • Zwraca się uwagę na mniejsze zużycie zasobów, takich jak woda i energia elektryczna.
  • Krótkie trasy transportowe mają na celu zmniejszenie emisji CO2.
  • Barwniki nie zawierają metali ciężkich, stosowane są nietoksyczne i delikatne metody farbowania.
  • Zamki błyskawiczne, nity i guziki wykonane z metalu nie zawierają niklu.
  • Uznane, zewnętrzne instytucje kontrolne badają odzież ekologiczną zgodnie z najsurowszymi wytycznymi i po spełnieniu tych wymogów certyfikują ją znanymi pieczęciami.

Dlaczego warto wybrać produkty ekologiczne?

Przy wyborze odzieży ekologicznej na pierwszy plan wysuwa się oczywiście produkcja przyjazna dla środowiska oraz uczciwa produkcja. Ponadto, istnieją inne argumenty przemawiające za wyborem ubrań wykonanych z Bio Organic. Tkaniny te zwykle zmniejszają potencjał alergii i doskonale nadają się dla skóry wrażliwej. Bawełna organiczna przekonuje długą żywotnością i łatwością pielęgnacji. Ponadto, oprócz bawełny, można stosować wiele alternatywnych surowców, które ulegają biodegradacji. Należą do nich korek, len, konopie, bambus, a nawet gatunki alg. Tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu przyczyniają się również w znacznym stopniu do ochrony środowiska.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Möchten Sie eine Bestellung aufgeben?

Nicht sicher, was Sie wählen sollen?

Wenn Sie sich an uns wenden, müssen Sie kein Experte in Sachen Kennzeichnung und Druck sein. Unser geschultes Personal hört sich gerne Ihre Fragen an, zerstreut Ihre Zweifel und berät Sie über die beste Methode der Kennzeichnung. Über 16 Jahre Erfahrung ermöglichen es uns, die richtige Technik für Ihr Projekt zu wählen, damit Sie ein fantastisches Produkt in bester Qualität erhalten.

Nach oben scrollen