BLOG

Sublimacja co to jest i czy nadaje się do druku na koszulkach?

sublimacja co to

Dzisiejsze pokolenie chce prowadzić zdrowy tryb życia. Moda na bycie fit na stale zagościła w naszym życiu . Świadczy o tym choćby ilość różnego rodzaju klubów fitness czy siłowni, w naszych miastach czy miasteczkach. Zawładnął nami zdrowy tryb życia. Smukła sylwetka i wysportowany model ciała to stereotyp bycia zamożnym. Przedział wiekowy osób dbających o sylwetkę, wahał się kiedyś w granicach od 18 do 40 lat. Dzisiaj fit chcemy być znacznie dłużej.

Efektem mody na zdrowy tryb życia i ćwiczenia jest boom na odzież sportową i rekreacyjną. W BODMAN od bardzo dawna notujemy stały i systematyczny wzrost sprzedaży koszulek sportowych i odzieży fitness na przeróżne eventy, biegi, rajdy czy inne imprezy sportowe. Z naszych katalogów najbardziej polecanymi artykułami do biegania oraz zdrowego stylu życia są tekstylia techniczne, wykonane z materiałów sztucznych – poliestrów, przepuszczających doskonale powietrze, lekkich i elastycznych a jednocześnie bardzo szybko schnących. Odzież sportowa poliestrowa : koszulki, bluzy, spodenki, doskonale nadaje się również do nadruków, a praktycznie jedyną metodą która gwarantuje w 100%, że zachowane zostaną wszelkie walory techniczne wyżej wymienionych tekstyliów jest metoda druku sublimacyjnego. Druk sublimacyjny jest niewyczuwalny w dotyku, praktycznie niezniszczalny, odporny na pranie.

Sublimacja nadruk w pełnym kolorze na koszulce

Sublimacja co to?

Technika druku sublimacyjnego polega na wykorzystaniu procesu chemicznego zwanego sublimacją. Jak pewnie wiesz ze szkoły jest to proces przejścia stanu stałego w gazowe z pominięciem stanu ciekłego. Inaczej mówiąc proces sublimacji polega na zadrukowaniu nośnika pośredniego czyli papieru do sublimacji specjalnymi tuszami sublimacyjnymi. W naszej firmie czynność ta realizowana jest przez wielkoformatowe drukarki atramentowe. W następnym etapie nadruk przenoszony jest z nośnika (papieru) za pomocą pras termo-transferowych na docelowy przedmiot. Prasa pod wpływem wysokiego ciśnienia i temperatury sublimuje grafikę z papieru na odzież lub inny przedmiot pokryty warstwą poliestru.

Sublimation Lotto-Shirts Vollfarbdruck

Druk sublimacyjny – grafika

Sublimation to metoda druku pośredniego, czyli nadruk zostaje najpierw wydrukowany na papier sublimacyjny przez drukarki atramentowe. Dlatego ważne w tym procesie jest odpowiednie przygotowanie grafiki przed drukiem. Dobrze przegotowana grafika może być bitmapą, powinna być w palecie barw – kolorystyce CMYK , o rozdzielczości co najmniej 300 dpi. Z uwagi na ograniczenia druku grafika nie może mieć białych elementów ponieważ w sublimacji nie korzysta się z białego barwnika.

Cena znakowania sublimacją

Technika druku sublimacyjnego nie wymaga wysokich nakładów pracy, specjalnego przygotowania grafiki do produkcji, a sam proces druku nie jest skomplikowany. Dlatego ceny nadruków sublimacyjnych są stosunkowo niskie, i opłacalne już nawet przy jednostkowych i indywidualnych zamówieniach. Wykonujemy koszuli sportowe nie tylko dla całych maratonów, ale także dla pojedynczych biegaczy. Koszulki na siłownie, koszulki do biegania, koszulki do joggingu i koszulki do hokeja to odzież która doskonale sprawdza się zadrukowana sublimacją.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Möchten Sie eine Bestellung aufgeben?

Nicht sicher, was Sie wählen sollen?

Wenn Sie sich an uns wenden, müssen Sie kein Experte in Sachen Kennzeichnung und Druck sein. Unser geschultes Personal hört sich gerne Ihre Fragen an, zerstreut Ihre Zweifel und berät Sie über die beste Methode der Kennzeichnung. Über 16 Jahre Erfahrung ermöglichen es uns, die richtige Technik für Ihr Projekt zu wählen, damit Sie ein fantastisches Produkt in bester Qualität erhalten.

Nach oben scrollen