DRUK UV

Ponad 20 000 szt nadruków dziennie - najszybsza sitodrukarnia w Polsce

Druk UV - Druk w pełnym kolorze

 • Cyfrowy sposób znakowania gadżetów
 • druk EXPRESS nawet do 24H !
 • Druk na przedmiotach płaskich: płyty pcv, dibond, pleksi szkło, mdf, kartony, gadżety reklamowe
 • Fotograficzna jakość wydruków
 • Możliwość druku bardzo małych detali
 • Odporność druku UV na warunki atmosferyczne
 • Wierne odwzorowanie kolorów.
 • nadruk jest bardzo trwały i odporny na ścieranie
 • Druk UV to ekologiczne i przyjazne środowisku farby bezrozpuszczalnikowe
 • Możliwość druku białą farbą
 • Nadruk jest utwardzany światłem UV i zmienia się z postaci ciekłej na stałą przypominającą  cienką warstwę plastik

Druk UV

Druk w pełnym kolorze bez nakładów minimalnych

Druk UV

Druk cyfrowy UV służy do wykonywania nadruków w pełnym kolorze na różnych podłożach. Technologia ta pozwala na cyfrowy zadruk materiałów, których znakowanie standardowymi metodami, jak sitodruk czy tampodruk, nie jest możliwe. Nadruki (CMYK + biały) wykonywane są bezpośrednio na przedmiocie w wysokiej rozdzielczości, następnie zostają utwardzone promieniami UV, zapewniającymi intensywne kolory, doskonałe krycie oraz przyczepność do podłoża.

Dzięki zastosowaniu białych tuszy, bez problemu wykonamy nadruk na ciemnych materiałach.

W metodzie druku UV wykorzystuje się tusze bezrozpuszczalnikowe – polimerowe a wydruk utwardza się światłem UV. Emisja światła UV rozpoczyna cały proces zwany polimeryzacją tuszu. W efekcie tego przebiegu otrzymujemy wysuszony i utwardzony tusz na znakowanym przedmiocie. Wydruk ma postać cienkiej warstwy zastygniętego kolorowego polimeru czyli potocznie mówiąc plastiku. Wydruk taki jest mocny i trwały, a cechą charakterystyczną tej metody zdobienia jest to że nadrukowana grafika jest wyczuwalna w dotyku.

Proces Druku UV jest niemalże identyczny do druku drukarek atramentowych. Różnicą jest jednak rodzaj stosowanych barwników i końcowe  naświetlenie światłem UV.

Metoda znakowania drukiem UV ma zastosowanie na wielu materiałach. Jedynym wymogiem jest to aby powierzchnia przedmiotu, na którym ma znaleźć się nadruk była płaska. Drukujemy praktycznie na każdym ‘twardym’ materiale takim jak: płyty PCV, dibond, plexa, mdf, szkło, a także na przedmiotach i gadżetach reklamowych. Druk UV na tych przedmiotach i materiałach jest bardzo trwały i odporny na ścieranie a kolory mocno nasycone, przez co wygląda bardzo efektownie.

Druk UV to technika przyjazna środowisku. Tusze są bezwonne i nie emitują szkodliwych substancji. Druk UV jest odporny na warunki atmosferyczne, nie blaknie pod promieniami UV co pozwala go wykorzystywać w reklamie typu outdoor.

Chcesz złożyć zamówienie?

Nie wiesz co wybrać?

Kontaktując się z nami nie musisz być specjalistą w dziedzinie znakowania i nadruku. Nasi wyszkoleni pracownicy chętnie wysłuchają Twoich pytań, rozwieją wątpliwości i doradzą wybór najlepszej metody znakowania. Ponad 16 lat doświadczenia pozwala nam dobrać odpowiednią technikę do Twojego projektu, abyś mógł cieszyć się fantastycznym produktem w najlepszej jakości.

Przewiń do góry