O NAS

Sitodruk - ponad 20 000 szt nadruków dziennie

BODMAN - z Wami od 2000 roku

Story of BODMAN

BODMAN to rodzinna firma powstała gdzieś w okolicach 2000 roku w Jaśle w małym pokoiku na 3 piętrze w bloku. Założona przez dwóch braci. Pierwotny pomysł na biznes to usługi druku koszulek, ze śmiesznymi i oryginalnymi tekstami. W mieście nie było takiego punktu, więc dlaczego by nie spróbować – zdecydowaliśmy. Niestety rok 2000 sprowadził nas na ziemie, wielkie bezrobocie w naszym regionie skutecznie hamowało jakąkolwiek przedsiębiorczość i ograniczało do minimum handel i produkcje. To co innym wydawało się problemem nie do przeskoczenia dla nas stało się szansą na rozwój. Brak możliwości sprzedaży na lokalnym rynku spowodował skupienie się na e-handlu w Internecie. Powstał jeden z pierwszych w Polsce e-sklep ze śmiesznymi koszulkami. Strzał okazał się trafiony.  Zaczęły wpływać pierwsze zamówienia. Czuliśmy się bardzo dobrze w meandrach wirtualnego świata. Publikowaliśmy z każdym dniem nowe produkty, nowe posty, sklep z miesiąca na miesiąc stawał się coraz bardziej popularny. 

BODMAN

Rodzinna firma z polskim kapitałem

Wiedza Know-How.

Już wtedy zdawaliśmy sobie jednak sprawę, z faktu że zdobywaliśmy bez większego trudu zlecenia, mając tak niewiele wiedzy z zakresu druku na tekstyliach. Można powiedzieć, że uczyliśmy się na każdym zleceniu i zamówieniu. W tamtym czasie nie istniały fora internetowe, czaty i dyskusje na temat druku sitodrukiem czy innymi technikami druku na odzieży. Nie istniał, co wydaje się niemożliwe Youtube, na którym można w tej chwili znaleźć filmik – poradnik pewnie na każdy temat. Nie było, (chyba nawet do tej pory nie ma) szkół szkolących w zakresie druku sitodrukowego. Wydawało się, że cała tajemna wiedza i Know-How zamknięte były na terenach łódzkich zakładów dziewiarskich.

Permanentna nauka i konsekwencja w dążeniu do celu.

A więc wszystkiego musieliśmy nauczyć się SAMI. Dokładnie wszystkiego od A do Z. Zaczynając od początku od posługiwania się programami do projektowania grafik. Photoshop czy Corel.  Zgłębienia wiedzy o grafice wektorowej i bitmapach niezbędnej w późniejszym procesie druku. Zaciąganiu matryc emulsją, naświetlaniu szablonów, kątów ustawień rakli przy druku, czy odpowiednim doborze farb plastizolowych do druku. Na wszystkie te części składowe potrzeba było czasu i niezliczonych ilości prób aby wszystko zaczęło wychodzić. Od tamtej pory naszym mottem jest to, że jak się chce to można osiągnąć wszystko. Potrzebna jest tylko determinacja w dążeniu do celu.  Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko wykręty.

bodman

Ciągłe poszerzanie i doskonalenie oferty.

Stopniowo zmienialiśmy specyfikę produkcji, pozostając cały czas w branży zdobień na tekstyliach i odzieży. BODMAN sukcesywnie dorastał. Z druku śmiesznych i oryginalnych koszulek dla klientów indywidualnych krok po kroku przechodziliśmy do obsługi firm i instytucji oferując odzież reklamową, promocyjną i roboczą z nadrukiem. Doświadczenie i zdobyte wcześniej kontakty zaczynały teraz procentować. Powoli powiększaliśmy nasz park maszynowy.  Wprowadzaliśmy nowe metody znakowania. Jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadziliśmy do oferty w uzupełnieniu do sitodruku druk DTG cyfrowy. W tamtych czasach była to zupełna nowość na rynku. Prawdziwego kopa dał nam jednak zakup pierwszej profesjonalnej karuzeli automatycznej do screen printing amerykańskiej firmy M&R. Od teraz byliśmy w stanie realizować zlecenia 4 krotnie szybciej, co w branży reklamy i zdobienia odzieży jest bardzo ważną kwestią. Zamówienia zaczęły spływać jeszcze szybciej. Nasi klienci i kontrahenci doceniali nie tylko kompleksowość usług ale także jakość. Jakość, która w BODMAN była, jest i będzie zawsze na pierwszym miejscu.

bodman

Stopniowy i systematyczny rozwój.

Lata następne to ciągły i systematyczny rozwój. Nie wystarczał już mały pokoik w bloku, praktycznie rok do roku BODMAN zmieniał lokalizacje gdyż powierzchnia na produkcje która na początku wydawała się ogromna po około roku stawała się niewystarczająca.  I tak od 2000 do 2010 roku firma zmieniała lokalizację 11 razy! Był to jasny sygnał, że trzeba pomyśleć o jakimś własnym miejscu skrojonym na miarę potrzeb. I tak pojawił się pomysł na zakup działki i budowę nowej hali produkcyjnej, która sprosta ciągłemu rozwojowi. Wybór padł na cichą i spokojną miejscowość  Tuchów. To tutaj właśnie od 2012 roku realizujemy naszą misję.  Budowa rozpoczęła się w 2011 r a zakończyła już w 2012r.  Niestety nie doceniliśmy jak się później okazało dynamiki rozwoju BODMAN, gdyż  już w 2016 r musieliśmy rozpocząć budowę nowej hali zwiększając 3 krotnie powierzchnie produkcyjną!

bodman

BODMAN – jakość dzięki technice i dążeniu do doskonałości.

W tej chwili BODMAN jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie zdobienia na odzieży. Oferujemy wszystkie możliwe techniki zdobienia odzieży i nadruków reklamowych. Posiadamy własną hurtownie odzieży promocyjnej.  Nasze usługi nie sprowadzają się tylko do nadruków ale także do pełnej obsługi klientów w dziedzinie doradztwa, produkcji i konfekcjonowania asortymentu odzieżowego i reklamowego. Cały czas stawiamy przede wszystkim na jakość produktów. 

Would you like to place an order?

Don't know what to choose?

When contacting us, you don't need to be a specialist in marking and printing. Our trained staff will be happy to listen to your questions, clear your doubts and advise you on the best method of marking. With over 16 years of experience, we can select the right technique for your project so you can enjoy a fantastic product in the best quality.

Scroll up