GRAWER LASEROWY

Ponad 20 000 szt nadruków dziennie - najszybsza sitodrukarnia w Polsce

Grawer laserowy - znakowanie światłem

 • Wysoka precyzja znakowania
 • znakowanie EXPRESS nawet do 24H !
 • Możliwość znakowania wielu materiałów drewno, szkło, tekstylia, papier, metal, tworzywa sztuczne
 • brak dodatkowych kosztów przygotowania do zdobienia
 • opłacalność grawerowania od 1 sztuki
 • czytelność bardzo małych detali
 • Wysoka trwałość znakowania – wiązka lasera nie drukuje a spala powierzchnie znakowanego materiału
 • Szybki i czysty proces
 • Gwarancja jakości i powtarzalności znakowania
 • Możliwość graweru numerów seryjnych na przedmiotach
 • Dobrze wyposażony park maszynowy umożliwiający znakowanie do 100 000 szt detali dziennie
 • Doświadczenie przy realizacji dla największych marek w Polsce i w Europie

Grawer laserowy

najlepszy w przypadku aplikacji w trudnych miejscach

Grawer laserowy

Grawerowanie laserowe to metoda znakowania wykorzystująca wiązkę laserową. Sterowana komputerowo wiązka promieni laserowych precyzyjnie usuwa materiał z powierzchni grawerowanego przedmiotu lub wypala bezpośrednio w metalu wzór. Znakowanie laserowe charakteryzuje się eleganckim i estetycznym wyglądem, jest to technika znacznie trwalsza od innych metod znakowania, nie ulega zniszczeniu pod wpływem środków chemicznych.

Grawerowanie laserowe to bardzo ceniona metoda znakowania i  personalizacji wszelkiego rodzaju przedmiotów. Chyba każdy kojarzy statuetki sportowe z wygrawerowanym napisem, lub długopisy firmowe na których logo zostało umieszczone właśnie tym sposobem. Grawer laserowy używany jest również do zastosowań przemysłowych, gdzie potrzeba jest na przykład wykonania znakowania kolejnych numerów seryjnych lub numerów partii na elemencie. Grawerowanie laserowe to szybki i czysty proces.

Znakujemy przedmioty reklamowe oraz elementy przemysłowe przy użyciu profesjonalnych laserów zarówno znakowarek Fiber jak i CO2. Laserem Fiber możemy znakować wszystkie metalowe przedmioty, takie jak długopisy czy breloki, a ponadto, dzięki przystawce grawerującej na okrągło, możemy również wykonać znakowanie na okrągło, np. na kubkach, bidonach itp. Znakowarka CO2 natomiast doskonale sprawdza się przy grawerze na drewnie, PCV, plexi oraz szkle.

Grawer laserowy wykorzystuje wiązkę światła, która rozgrzewa i przekształca powierzchnie znakowanego detalu. Proces grawerowania jest w pełni zmechanizowany, praktycznie bezobsługowy a sterowanie odbywa się przez komputery wyposażone w sterowniki. Głębokość graweru laserowego a także czasami kolor, zależy od ustawień mocy znakowania i czasu jaki wiązka lasera oddziałuje na przedmiot. Duże znaczenia ma również materiał z jakiego wykonany jest obrabiany detal.  Całkiem inaczej wiązka lasera zachowuje się na przedmiotach aluminiowych inaczej na stalowych a jeszcze inaczej na drewnianych czy szklanych. Dlatego tak duże znaczenie ma doświadczenie operatora przygotowującego program do graweru. Technika znakowania grawerem jest trwała, precyzyjna oraz szybka, cechuje się dużą sprawnością i efektywnością, dzięki czemu znakowanie dużych nakładów w bardzo krótkim czasie nie sprawia problemów. Wykonany logotyp jest bardzo gustowny i estetyczny a końcowy przedmiot nabiera prestiżu. Znakowanie grawerem laserowym można wykonywać na różnego rodzaju materiałach takich jak ceramika, akryl, mosiądz, skóra ekologiczna, metal, papier, silikon, drewno, skóra, aluminium, szkło. 

Chcesz złożyć zamówienie?

Nie wiesz co wybrać?

Kontaktując się z nami nie musisz być specjalistą w dziedzinie znakowania i nadruku. Nasi wyszkoleni pracownicy chętnie wysłuchają Twoich pytań, rozwieją wątpliwości i doradzą wybór najlepszej metody znakowania. Ponad 16 lat doświadczenia pozwala nam dobrać odpowiednią technikę do Twojego projektu, abyś mógł cieszyć się fantastycznym produktem w najlepszej jakości.

Przewiń do góry