BLOG

 • Blog
 • Wpisy
 • Jaką technikę druku wybrać? Prześwietlamy swoją ofertę!

Jaką technikę druku wybrać? Prześwietlamy swoją ofertę!

techniki druku

Wybór odpowiedniej metody znakowania może nastręczać nie lada problemów i przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Na dobór odpowiedniej techniki druku wpływa wiele czynników, dlatego nie jest to zadanie łatwe. W tym wpisie postaramy się przybliżyć i opisać każdą z naszych metod, tak abyście mogli dowiedzieć się o nich troszkę więcej.

W naszej ofercie znajdziecie wszystkie dostępne na rynku metody znakowania zarówno odzieży jak i gadżetów reklamowych. Posiadamy nowoczesny i profesjonalny park maszynowy, który obsługują wysoko wykwalifikowani pracownicy. Jako jedna z nielicznych drukarni w Polsce wszystkie nasze zlecenia wykonujemy na miejscu, we własnej firmie nie podzlecając niczego innym podwykonawcom. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy sprawować kontrolę nad każdym etapem produkcji i utrzymywać wysoka jakość polegając głównie na swoim doświadczeniu.

Na pełny wachlarz oferty składają się takie techniki druku

 • sitodruk
 • sitodruk transferowy
 • haft komputerowy
 • sublimacja
 • Flex/Flock
 • tampodruk
 • druk UV
 • grawer laserowy
 • DTG druk cyfrowy

Dobór odpowiedniej metody znakowania zależy w głównej mierze od podłoża jakie chcemy obrandować. W przypadku druku na gadżetach reklamowych i twardych materiałach najodpowiedniejsze będą:

Tampodruk

Technika druku, wykorzystująca miękką silikonową formę, która działając jak pieczątka pobiera farbę z matrycy i nanosi na docelowy przedmiot. Technologia ta sprawdza się znakomicie do oznakowania elementów plastikowych, metalowych, szklanych. Charakteryzuje się niską ceną (kilka groszy/ sztukę), wysoką rozdzielczością (druk jest czytelny nawet o wysokości ok 1 mm) oraz możliwością aplikacji na nieregularnych kształtach ( długopisy, piłki itp).

W skład naszego parku maszynowego wchodzą maszyny – drukarki tamponowe zwane inaczej tamponiarkami. Są to ultra nowoczesne urządzenia w pełni elektryczne, które pozwalają na przedruk do 100.000 szt. przedmiotów dziennie.

Grawer laserowy

Metoda znakowania, która wykorzystuje wiązkę lasera do brandowania przedmiotu. Technologia ta polecana jest do znakowania przedmiotów twardych wykonanych z metalu, szkła, drewna. Cechą charakterystyczną jest tutaj to, że logotyp “wypalany” jest w strukturze materiału, przez co uzyskuje odporność na różne uszkodzenia mechaniczne. Grawer laserowy cechuje się niską ceną oraz bardzo wysoką rozdzielczością.

Wykorzystujemy w BODMAN zarówno znakowarki Fiber, plotery jak i znakowarki CO2 dzięki czemu możemy wykonywać grawer laserowy na pełnym spektrum materiałów od metali poprzez wszelkiego rodzaju plastiki a na szkle czy drewnie kończąc.

Sublimacja

Jest to technika druku pośredniego. W pierwszej kolejności zadrukowany zostaje nośnik papierowy tuszami kolorowymi, następnie pod wpływem wysokiej temperatury i za pomocą pras transferowych pigment zostaje przetransferowany poprzez sublimacje w docelowy materiał. Wykorzystuje się tą technikę do znakowania koszulek poliestrowych, kubków, podkładek pod mysz itp.

DTG Druk cyfrowy

Druk cyfrowy realizowany przez drukarki DTG, służy do bezpośredniego drukowania w pełnym kolorze na odzieży. Możliwe jest tu uzyskanie wysoko nasyconych kolorów a koszt produkcji jednostkowych nakładów jest bardzo opłacalny. Metoda ta polecana jest do znakowania pojedynczych sztuk odzieży. Druk DTG jest bardzo lubiany przez klientów, praktycznie nie wyczuwalny w dotyku na jasnych tkaninach.

Sitodruk

Metoda druku, w której wykorzystywany jest szablon i matryca. Automaty drukujące tzw. karuzele sitodrukowe nanoszą na odzież każdy kolor z osobna. Jest to jedna z najstarszych oraz najbardziej popularnych technologii druku na odzieży. Drukujemy farbami plastizolowymi oraz farbami wodnymi. Kolory mieszamy wg palety PANTONE.

Wykorzystujemy automaty sitodrukowe amerykańskiej firmy M&R przez co mamy pewność doskonałej jakości wydruków. Nasze moce przerobowe sięgają do 20.000 szt. koszulek dziennie

Transfer sitodrukowy

Druk polegający na zadruku pośrednim. Przy pomocy metody sitodrukowej nanosi się na nośnik pośredni grafikę. Następnie grafika przenoszona jest za pomocą pras termotransferowych w materiał docelowy. Doskonale sprawdza się na odzieży i w miejscach w których jest utrudniony dostęp np kieszonki , kołnierzyki itp.

Haft Komputerowy

Najbardziej prestiżowa metoda zdobienia odzieży. Brandowanie realizowane jest poprzez maszyny hafciarskie sterowane komputerowo. Możliwość uzyskania różnych efektów dzięki zastosowaniu nici metalizowanych, fluorescencyjnych czy ognioodpornych.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Chcesz złożyć zamówienie?

Nie wiesz co wybrać?

Kontaktując się z nami nie musisz być specjalistą w dziedzinie znakowania i nadruku. Nasi wyszkoleni pracownicy chętnie wysłuchają Twoich pytań, rozwieją wątpliwości i doradzą wybór najlepszej metody znakowania. Ponad 16 lat doświadczenia pozwala nam dobrać odpowiednią technikę do Twojego projektu, abyś mógł cieszyć się fantastycznym produktem w najlepszej jakości.

Przewiń do góry