O NAS

Sitodruk - ponad 20 000 szt nadruków dziennie

BODMAN - z Wami od 2000 roku

Story of BODMAN

BODMAN to rodzinna firma powstała gdzieś w okolicach 2000 roku w Jaśle w małym pokoiku na 3 piętrze w bloku. Założona przez dwóch braci. Pierwotny pomysł na biznes to usługi druku koszulek, ze śmiesznymi i oryginalnymi tekstami. W mieście nie było takiego punktu, więc dlaczego by nie spróbować – zdecydowaliśmy. Niestety rok 2000 sprowadził nas na ziemie, wielkie bezrobocie w naszym regionie skutecznie hamowało jakąkolwiek przedsiębiorczość i ograniczało do minimum handel i produkcje. To co innym wydawało się problemem nie do przeskoczenia dla nas stało się szansą na rozwój. Brak możliwości sprzedaży na lokalnym rynku spowodował skupienie się na e-handlu w Internecie. Powstał jeden z pierwszych w Polsce e-sklep ze śmiesznymi koszulkami. Strzał okazał się trafiony.  Zaczęły wpływać pierwsze zamówienia. Czuliśmy się bardzo dobrze w meandrach wirtualnego świata. Publikowaliśmy z każdym dniem nowe produkty, nowe posty, sklep z miesiąca na miesiąc stawał się coraz bardziej popularny. 

BODMAN

Rodzinna firma z polskim kapitałem

Wiedza Know-How.

Już wtedy zdawaliśmy sobie jednak sprawę, z faktu że zdobywaliśmy bez większego trudu zlecenia, mając tak niewiele wiedzy z zakresu druku na tekstyliach. Można powiedzieć, że uczyliśmy się na każdym zleceniu i zamówieniu. W tamtym czasie nie istniały fora internetowe, czaty i dyskusje na temat druku sitodrukiem czy innymi technikami druku na odzieży. Nie istniał, co wydaje się niemożliwe Youtube, na którym można w tej chwili znaleźć filmik – poradnik pewnie na każdy temat. Nie było, (chyba nawet do tej pory nie ma) szkół szkolących w zakresie druku sitodrukowego. Wydawało się, że cała tajemna wiedza i Know-How zamknięte były na terenach łódzkich zakładów dziewiarskich.

Permanentna nauka i konsekwencja w dążeniu do celu.

A więc wszystkiego musieliśmy nauczyć się SAMI. Dokładnie wszystkiego od A do Z. Zaczynając od początku od posługiwania się programami do projektowania grafik. Photoshop czy Corel.  Zgłębienia wiedzy o grafice wektorowej i bitmapach niezbędnej w późniejszym procesie druku. Zaciąganiu matryc emulsją, naświetlaniu szablonów, kątów ustawień rakli przy druku, czy odpowiednim doborze farb plastizolowych do druku. Na wszystkie te części składowe potrzeba było czasu i niezliczonych ilości prób aby wszystko zaczęło wychodzić. Od tamtej pory naszym mottem jest to, że jak się chce to można osiągnąć wszystko. Potrzebna jest tylko determinacja w dążeniu do celu.  Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko wykręty.

bodman

Ciągłe poszerzanie i doskonalenie oferty.

Stopniowo zmienialiśmy specyfikę produkcji, pozostając cały czas w branży zdobień na tekstyliach i odzieży. BODMAN sukcesywnie dorastał. Z druku śmiesznych i oryginalnych koszulek dla klientów indywidualnych krok po kroku przechodziliśmy do obsługi firm i instytucji oferując odzież reklamową, promocyjną i roboczą z nadrukiem. Doświadczenie i zdobyte wcześniej kontakty zaczynały teraz procentować. Powoli powiększaliśmy nasz park maszynowy.  Wprowadzaliśmy nowe metody znakowania. Jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadziliśmy do oferty w uzupełnieniu do sitodruku druk DTG cyfrowy. W tamtych czasach była to zupełna nowość na rynku. Prawdziwego kopa dał nam jednak zakup pierwszej profesjonalnej karuzeli automatycznej do sitodruku amerykańskiej firmy M&R. Od teraz byliśmy w stanie realizować zlecenia 4 krotnie szybciej, co w branży reklamy i zdobienia odzieży jest bardzo ważną kwestią. Zamówienia zaczęły spływać jeszcze szybciej. Nasi klienci i kontrahenci doceniali nie tylko kompleksowość usług ale także jakość. Jakość, która w BODMAN była, jest i będzie zawsze na pierwszym miejscu.

bodman

Stopniowy i systematyczny rozwój.

Lata następne to ciągły i systematyczny rozwój. Nie wystarczał już mały pokoik w bloku, praktycznie rok do roku BODMAN zmieniał lokalizacje gdyż powierzchnia na produkcje która na początku wydawała się ogromna po około roku stawała się niewystarczająca.  I tak od 2000 do 2010 roku firma zmieniała lokalizację 11 razy! Był to jasny sygnał, że trzeba pomyśleć o jakimś własnym miejscu skrojonym na miarę potrzeb. I tak pojawił się pomysł na zakup działki i budowę nowej hali produkcyjnej, która sprosta ciągłemu rozwojowi. Wybór padł na cichą i spokojną miejscowość  Tuchów. To tutaj właśnie od 2012 roku realizujemy naszą misję.  Budowa rozpoczęła się w 2011 r a zakończyła już w 2012r.  Niestety nie doceniliśmy jak się później okazało dynamiki rozwoju BODMAN, gdyż  już w 2016 r musieliśmy rozpocząć budowę nowej hali zwiększając 3 krotnie powierzchnie produkcyjną!

bodman

BODMAN – jakość dzięki technice i dążeniu do doskonałości.

W tej chwili BODMAN jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie zdobienia na odzieży. Oferujemy wszystkie możliwe techniki zdobienia odzieży i nadruków reklamowych. Posiadamy własną hurtownie odzieży promocyjnej.  Nasze usługi nie sprowadzają się tylko do nadruków ale także do pełnej obsługi klientów w dziedzinie doradztwa, produkcji i konfekcjonowania asortymentu odzieżowego i reklamowego. Cały czas stawiamy przede wszystkim na jakość produktów. 

Chcesz złożyć zamówienie?

Nie wiesz co wybrać?

Kontaktując się z nami nie musisz być specjalistą w dziedzinie znakowania i nadruku. Nasi wyszkoleni pracownicy chętnie wysłuchają Twoich pytań, rozwieją wątpliwości i doradzą wybór najlepszej metody znakowania. Ponad 16 lat doświadczenia pozwala nam dobrać odpowiednią technikę do Twojego projektu, abyś mógł cieszyć się fantastycznym produktem w najlepszej jakości.

Przewiń do góry