SUBLIMACJA

Ponad 20 000 szt nadruków dziennie - najszybsza sitodrukarnia w Polsce

Sublimacja - druk Full Color

 • Bardzo wysoka trwałość nadruku
 • Nadruk EXPRESS nawet w 24h !
 • Stosowanie na różnych podłożach tekstylnych poliestrowych i gadżetach reklamowych pokrytych warstwą poliestru
 • Wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne w tym na ścieranie, przebarwienia, blaknięcie i pranie
 • Druk cyfrowy CMYK
 • Druk elastyczny niewyczuwalny w dotyku 
 • Wysoka trwałość i estetyka.
 • Możliwość personalizacji pojedynczych sztuk np druk imion
 • Opłacalny nawet przy niskich nakładach
 • Szerokie zastosowanie (kubki, smycze, odzież, parasole, torby)
 • Brak kosztów przygotowania projektu przed drukiem

Sublimacja

Druk pełnokolorowy na odzieży technicznej i gadżetach reklamowych

Sublimacja

Sublimacja – ta metoda doskonale sprawdza się w przypadku serii krótkich jak u dużych nakładów. Sublimacja to prosta i wydajna technika wykonywania wysokiej jakości nadruków, która polega na wtapianiu barwnika w poliestrowe włókna koszulki lub w ceramikę pokrytą poliestrem. W wyniku tego otrzymujemy wysokiej jakości trwały obraz, który nie blaknie, nie schodzi, nie pęka ani się nie spiera. W tym przypadku uzyskujemy jaskrawe odcienie kolorów. Nadruk sublimacyjny w standardzie drukowany jest w pełnym kolorze CMYK.

sublimacja koszulki lotto nadruk pełny kolor

Druk sublimacyjny zaliczany jest do techniki druku termotransferowego. Niezbędnym czynnikiem tego procesu jest bowiem wysoka temperatura, która umożliwia sublimacje, czyli przejście z ciała stałego w stan gazowy barwnika. Barwnik taki znajdując się w stanie lotnym wnika w strukturę przedmiotu zabarwiając jego powierzchnie.

Druk sublimacyjny wykonuje się na papierze nośnikowym pokrytym polimerem który pod wpływem wysokiej temperatury rozluźnia swoją strukturę w efekcie czego powstają tzw. mikropory. W tym etapie następuje pigmentacja tuszu znajdującego się w fazie stałej. Po wydruku nośnik umieszcza się w prasie termicznej i pod wpływem wysokiej temperatury, której wysokość zależy od sublimowanego produktu, pigmenty z tuszu przechodzą w stan gazowy i ulatniają się. Wydzielone gazy pod wpływem nacisku prasy skierowane są na sublimowaną powierzchnię i wnikają w strukturę produktu.

Druk w technice sublimacji staje się coraz bardziej popularny. Nadruki wykonane w tej technice są praktycznie niewyczuwalne w dotyku, są trwałe i nie kruszą się, a tekstylia można prać w pralce nawet w wysokich temperaturach . Nadruki sublimacyjne, są także odporne na warunki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg czy światło UV, które to warunkują że sublimacja doskonale sprawdza się np. w druku flag reklamowych czy innych materiałach do zastosowań 'outdoor’.

Chcesz złożyć zamówienie?

Nie wiesz co wybrać?

Kontaktując się z nami nie musisz być specjalistą w dziedzinie znakowania i nadruku. Nasi wyszkoleni pracownicy chętnie wysłuchają Twoich pytań, rozwieją wątpliwości i doradzą wybór najlepszej metody znakowania. Ponad 16 lat doświadczenia pozwala nam dobrać odpowiednią technikę do Twojego projektu, abyś mógł cieszyć się fantastycznym produktem w najlepszej jakości.

Przewiń do góry