BLOG

 • Blog
 • Wpisy
 • Termotransfer – ekonomiczny, wydajny i szybki druk transferowy

Termotransfer – ekonomiczny, wydajny i szybki druk transferowy

termotransfer ing druk transferowy na parasolach

Termotransfer jest to ciągle udoskonalana metoda druku, która z roku na rok zyskuje coraz więcej nowych zadowolonych zwolenników. Termotransfer może być nazywany również sitodrukiem pośrednim, sitodrukiem transferowym lub termotranferem sitodrukowym. Wykonanie nadruku w tej technologii polega na zadruku najpierw materiału pośredniego w odbiciu lustrzanym (może to być papier lub folia), a później przeniesienie obrazu na docelową odzież. No dobrze, ale po co w ogóle używać termotransferu, po co dodatkowo generować koszty drukując najpierw na foli czy papierze? Kiedy druk ten jest opłacalny i na jakich materiałach najlepiej się sprawdza?

Co to jest termotransfer?

Termotransfer, druk pośredni, druk termotransferowy, sitodruk transferowy, transfer plastizolowy – w branży na tą nazwę druku istnieje wiele określeń, co może mylić potencjalnego klienta. Wszystkie one dotyczą jednak tej samej metody jaką jest termotransfer sitodrukowy. Metoda ta polega na wydruku grafiki techniką sitodruku na nośniku pośrednim. Może to być specjalnie powleczony papier lub folia odporna na wysoką temperaturę. Wydruk realizowany jest przy użyciu farb plastizolowych, nie zawierajacych formaldehydów, ftalanów oraz PCV, a więc całkowicie przyjaznych dla środowiska. W naszej firmie używamy najlepszych farb na rynku które gwarantują wierność kolorów wg wzornika PANTONE.

W następnej fazie po wydruku na nośniku pośrednim cały obraz pokrywany jest białą aplą (gdy chcemy uzyskać silne krycie), lub bezbarwną bazą transparentną. W dalszej kolejności nanoszona jest warstwa kleju transferowego, w postaci proszku lub zadruku. Teraz cały arkusz trafia do wygrzania w odpowiedniej temperaturze tak, aby klej się wyżelował, utwardził i wysechł. Tak przygotowany arkusz gotowy jest do aplikacji samodzielnej (przez klienta) lub do profesjonalnej aplikacji w naszej firmie.

Dalczego wybrać termotransfer?

Są zlecenia druku, dla których jedyną opcja znakowania jest właśnie termotransfer. Są to na przykład wydruki na wszelkiego rodzaju czapkach baseballowych, plecakach czy innych elementach odzieży, które z uwagi na miejsce nadruku są trudne do założenia np. na automatach sitodrukowych. Termotransfer polecamy również wybierać do małych nadruków logotypów, grafik i obrazów które umieszczane będą na różnych typach odzieży. W ten sposób możemy znacząco ograniczyć koszty zamówienia, nie ponosząc dodatkowych opłat za przygotowanie wielu sit i matryc dla różnych części garderoby.

Zalety:

 • Stosowanie na różnych podłożach tekstylnych i w trudnych miejscach
 • Możliwość ograniczenia kosztów przygotowania szablonu, poprzez druk kilku logotypów na jednej formatce nośnika transferowego
 • Duża dokładność szczegółów nadruku
 • Możliwość druku bardzo małych detali
 • Jakość finalnego podłoża nie wpływa na odwzorowanie druku
 • Wysoka trwałość i elastyczność nadruku.
 • Bardzo dobre krycie transferowanego nadruku
 • Satynowy chwyt

Ograniczenia:

 • Konieczność druku na nośniku pośrednim
 • Nieuzasadniony ekonomicznie w przypadku dużych formatów nadruków (powyżej formatu A3)
 • Dodatkowe koszty aplikacji transferowej

Czy termotranfer się opłaca?

W skrócie termotransfer jest uzasadniony ekonomicznie przy nadruku większych nakładów (powyżej 50 szt). Jego zaleta jest to że sprzedawany jest na arkusze, a więc im więcej wzorów zmieści się na jednym arkuszu, tym w końcowym rozrachunku cena pojedynczego nadruku wychodzi taniej.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Chcesz złożyć zamówienie?

Nie wiesz co wybrać?

Kontaktując się z nami nie musisz być specjalistą w dziedzinie znakowania i nadruku. Nasi wyszkoleni pracownicy chętnie wysłuchają Twoich pytań, rozwieją wątpliwości i doradzą wybór najlepszej metody znakowania. Ponad 16 lat doświadczenia pozwala nam dobrać odpowiednią technikę do Twojego projektu, abyś mógł cieszyć się fantastycznym produktem w najlepszej jakości.

Przewiń do góry