TERMOTRANSFER

Ponad 20 000 szt nadruków dziennie - najszybsza sitodrukarnia w Polsce

Termotransfer - druk do zadań specjalnych

 • Uniwersalny sposób znakowania tkanin
 • druk EXPRESS nawet do 24H !
 • Stosowanie na różnych podłożach tekstylnych i w trudnych miejscach
 • Możliwość ograniczenia kosztów przygotowania szablonu, poprzez druk kilku logotypów na jednej formatce nośnika transferowego
 • Duża dokładność szczegółów nadruku
 • Możliwość druku bardzo małych detali
 • Jakość finalnego podłoża nie wpływa na odwzorowanie druku
 • różnorodność stosowanych podłoży – bawełna, juta, poliester, filc, fizelina 
 • Wysoka trwałość i elastyczność nadruku.
 • Bardzo dobre krycie transferowanego nadruku
 • Satynowy chwyt

Termotransfer

najlepszy w przypadku aplikacji w trudnych miejscach

Sitodruk transferowy - termotransfer

Sitodruk Transferowy to bardzo zbliżona metoda znakowania do sitodruku bezpośredniego. Różnica polega na tym, że w przypadku sitodruku transferowego wydruki wykonujemy na nośniku pośrednim: papierze silikonowym lub folii, następnie na taki wydruk nakładany jest klej, na koniec całość suszona jest w tunelu. Po takim utrwaleniu mamy nadruki, które są gotowe do aplikacji w materiał finalny (bawełna, poliester, codura itp).

termotransfer na gadżetach reklamowych druk transferowy sitodruk

Nadruk transferowy aplikujemy w materiał docelowy za pomocą pracy termotransferowej. Ważnym elementem prawidłowego wykonania aplikacji jest dobór odpowiedniej temperatury i należytego ciśnienia prasy. Świadczymy usługę dostawy wydruków termotransferowych do samodzielnej aplikacji jak również  taką usługę można powierzyć naszej firmie.

Pojawia się pytanie po co zatem tracić czas i drukować na papierze, by później i tak wgrzewać to w materiał? Otóż sitodruk transferowy – termotransfer to metoda druku uzupełniająca sitodruk bezpośredni, stosujemy go tylko w przypadku gdy sitodrukiem bezpośrednim nie można wykonać znakowania, np. nadruk na gotowych plecakach, torbach, czapkach.
Oczywiście tak jak w sitodruku bezpośrednim nadruk może być wielokolorowy, farby posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty, a kolory mieszane są z palety PANTONE® Solid Coated

Termotransfer to technika, która doskonale sprawdza się przy znakowaniu produktów reklamowych i promocyjnych, w których jeden logotyp powielany jest na kilkunastu różnych przedmiotach. Stosując druk termotransferowy możemy znacząco ograniczyć koszty przygotowania do druku, takie jak np. koszty wykonania matryc dla każdego produktu z osobna.  Termotransfer polecany jest także do znakowania przedmiotów gdzie struktura materiału jest niejednolita np. worki jutowe.

Transfer sitodrukowy wyróżnia się wysoką jakością, dużą gładkością powierzchni nadruku , wysokim kryciem oraz precyzyjnym odwzorowaniem szczegółów. Największą zaletą termotransferu jest jednak to że może być on aplikowany w trudno dostępne miejsca, niemożliwe do uzyskania przy sitodruku takie jak np druk na czapkach baseballowych, czy aplikacja na plecakach.

Istotą tej metody jest również to że może ona być ona rozłożona w czasie. Inaczej mówiąc, mając już wykonane nadruki na nośniku transferowym, możemy znakować przedmioty w technice “on demand” – na żądanie.  Przykładowo sprzedając odzież np z napisem “OCHRONA” nie musimy mieć już zatowarowanego magazynu po kilka/kilkanaście sztuk odzieży z każdego rozmiaru i koloru. W momencie zakupu przez klienta odzieży z nadrukiem aplikujemy po prostu grafikę na dany asortyment, ograniczając znacząco koszty magazynowania.

Chcesz złożyć zamówienie?

Nie wiesz co wybrać?

Kontaktując się z nami nie musisz być specjalistą w dziedzinie znakowania i nadruku. Nasi wyszkoleni pracownicy chętnie wysłuchają Twoich pytań, rozwieją wątpliwości i doradzą wybór najlepszej metody znakowania. Ponad 16 lat doświadczenia pozwala nam dobrać odpowiednią technikę do Twojego projektu, abyś mógł cieszyć się fantastycznym produktem w najlepszej jakości.

Termotransfer - zalety

Szerokie zastosowanie

 • Jest uniwersalną techniką znakowania produktów. Termotransfer można stosować na wielu rodzajach materiałów zarówno bawełnianych  jaki i sztucznych – poliestrowych. Druk transferowy wykorzystywany jest do brandowania różnego rodzaju tekstyliów: odzieży roboczej, T-shirtów, worków, kurtek, parasoli, czapek, skór

Nasycenie barw i szczegółowość

 • Nasycenie barw i bardzo duża szczegółowość nadruku to cechy które charakteryzują  nadruki wykonane termotransferem.  Technika ta doskonale sprawdza się w nadrukach i logotypach o bardzo małej powierzchni, gdzie chcemy uzyskać czytelność drukowanego tekstu.

Niska cena

 • Termotransfer jest stosunkowo tanią techniką znakowania przedmiotów. Możliwość aplikacji na różnych przedmiotach tego samego nadruku zmniejsza koszty przygotowania do druku tj. koszty matryc

Trwałość nadruku

 • Nadruki wykonane termotransferem charakteryzują się trwałością. Odzież z taką aplikacją można prać nawet w 60°C. Finalny nadruk przez to że jest aplikowany i przeprasowywany prasą charakteryzuje się jedwabistym połyskiem.

Uniwersalność

 • Aplikacje sitodrukiem transferowym wykonujemy sami, zarówno na powierzonych przedmiotach jak i na asortymencie z naszej oferty. Tak jak w przypadku sitodruku bezpośredniego termotransfer można stosować praktycznie na każdym materiale zarówno bawełnianym jak i poliestrowym.

Termotransfer - FAQ

Druk transferowy to metoda druku pośredniego.  W pierwszej kolejności nadruk wykonywany jest za pomocą sitodruku, na nośniku papierowym lub folii następnie grafika transferowana jest za pomocą pras w materiał docelowy. Cena sitodruku transferowego jest pochodną ilości kolorów druku oraz ilości arkuszy (nośników papierowych). Tak więc im mniejszy nadruk i więcej zmieści się go na arkuszu tym koszt całości zlecenia będzie niższy.

Sitodruk transferowy używany jest do zadruku miejsc, w których inne techniki druku nie zdały by egzaminu. Doskonale sprawdza się w druku na kieszonkach, kołnierzykach, plecakach i w innych tego typu miejscach. Jest to bardzo trwała i estetyczna technika.  

W naszej filmie używamy specjalistycznych farb plastizolowych do druku na odzieży. Są to farby z wieloletnią tradycją posiadające wszelkie niezbędne certyfikaty w tym certyfikat Oeko-Tex. Nasz dział kontroli jakości na bieżąco monitoruje, testuje i kontroluje jakość i klasę nadruków, tak aby produkt wysyłany do klienta był zawsze najwyższej próby.

Nadruki termotransferowe charakteryzują się możliwością uzyskania dużej szczegółowości, a nadruk po wtransferowaniu jest miękki i satynowy. Grafika jaką najlepiej przesyłać to grafika wektorowa zapisana w formatach takich jak .CDR , .AI czy .EPS. Poradnik na temat przygotowania do druku można znaleźć w tym artykule.

Sitodruk transferowy - technika

Sitodruk transferowy – niewątpliwą zaletą jest fakt że sprzedawany jest on na arkusze, a co za tym idzie możliwość druku nawet kilku logotypów na jednym arkuszu – nośniku. Oznacza to że ograniczamy znacząco koszty samego nadruku ale także koszty przygotowania do druku (matryc). W procesie wyceny nie jest brana pod uwagę wielkość aplikacji, pokrycie powierzchni czy zawiłość wzoru. Niezależnie od tego czy na jednym nośniku – karcie znajduje się jeden duży logotyp czy kilkanaście pomniejszonych, czy nawet kilka różnych logotypów cena za arkusz będzie taka sama. 

Aplikacje sitodrukiem transferowym wykonujemy sami, zarówno na powierzonych przedmiotach jak i na asortymencie z naszej oferty. 

Realizujemy również zamówienia na transfery sitodrukowe do samodzielnego wprasowania. Służymy pomocą w doborze odpowiedniej temperatury oraz siły nacisku niezbędnej do poprawnej aplikacji nadruku.

BODMAN Print house nadruki na odzieży i gadżetach reklamowych
BODMAN Print house nadruki na odzieży i gadżetach reklamowych

Transfer sitodrukowy jest drukiem pośrednim czyli  w pierwszym etapie nadruk drukowany jest w odbiciu lustrzanym na nośnik transferowy.

Odbywa się to identycznie jak w przypadku sitodruku bezpośredniego, czyli niezbędne jest w pierwszej kolejności przygotowanie matrycy, naświetlenie wzoru światłem UV, wypłukanie i montaż szablonu na stacji drukującej.

Druk realizowany jest przez rakle jak w sitodruku z tą różnicą że podłożem zadrukowanym jest nie docelowy asortyment lecz nośnik transferowy w postaci foli transferowej lub specjalnego powlekanego papieru. W zależności od tego czy logo jest jedno czy wielokolorowe czynność druku należy powtórzyć dla każdego koloru z osobna.

Po ostatnim zadruku farbą, nanosimy na całość jeszcze klej transferowy. Klej ten niezbędny jest do tego aby nadruk mógł być bez problemu przetransferowany z nośnika na docelowy przedmiot. Całość jest wygrzewana w piecu i gotowa do dalszego etapu. W momencie gdy realizujemy zamówienie na same transfery, przesyłka termotransferów oznaczona etykietą z dokładnymi parametrami aplikacji wysyłana jest do klienta. W przypadku transferu w naszej firmie, nośnik zostaje zaaplikowany na docelowy przedmiot przy użyciu prasy termotransferowej.

Nadruki wykonane sitodrukiem transferowym są odporne na uszkodzenia mechaniczne i pranie. Zalecana temperatura prania to 40’C, jednak pranie w temperaturze 60°C nie wpływa negatywnie na trwałość nadruku.

BODMAN Print house nadruki na odzieży i gadżetach reklamowych
Przewiń do góry