WŁASNA MARKA ODZIEŻOWA

Od projektu po realizacje

Własna marka odzieżowa - od czego zacząć

Czy własna marka odzieżowa może być dobrym pomysłem na biznes?  Okazuje się, że jak najbardziej. Należy jednak tak jak w każdym biznesie przemyśleć kilka kluczowych kwestii, które spowodują, że osiągnięcie sukcesu nie będzie zależało od przysłowiowego fuksa. 

Każdy kto myśli o stworzeniu własnego brandu – własnej marki odzieży, powinien odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Pytań, które są bardzo ważne w zaplanowaniu i stworzeniu tzw. biznes planu.

Własna marka odzieżowa - Koncepcja brandu

Własna marka odzieżowa zawsze zaczyna się od jakieś idei, jakiegoś pomysłu. Niezależnie od tego czy model biznesu, który wymyśliliśmy to innowacyjna usługa np. druku na żądanie (DTG Druk cyfrowy), czy chcemy oferować produkty do codziennego użytku, czy może naszymi klientami mają być firmy i instytucję, zawsze w pierwszej kolejności niezbędne jest gruntowne zbudowanie koncepcji marki.

Interesujący i nieszablonowy brand ma znacznie większe szanse wybić się w branży odzieżowej. Pomyśl, co wyróżni Cię na tle konkurencji i co sprawi, że to właśnie Twoje produkty będą wybierać klienci. Czy będą to niebanalne, ciekawe ale także budzące kontrowersje nadruki? 

 • Do jakiej grupy docelowej chcesz adresować swój produkt? Kobiety, mężczyźni, dzieci, a może zawężasz grupę do innych odbiorców np. miłośników wspinaczki a może fanów i subskrybentów jakiegoś kanału na YouTube. Pamiętaj, ze im bardziej zawęzisz grupę odbiorców tworząc własną markę odzieżową tym po mniejszych kosztach początkowych możesz wbić się w nisze na rynku.
BODMAN Print house nadruki na odzieży i gadżetach reklamowych
BODMAN Print house nadruki na odzieży i gadżetach reklamowych
 • Jakiego rodzaju ma to być odzież? Koszulki T-Shirt, Koszulki Polo, bluzy a może odzież elegancka, sportowa lub robocza.
  W naszej ofercie posiadamy kilka tysięcy różnych pozycji najpopularniejszych marek odzieżowych, zarówno ekonomicznych jak i prestiżowych. 
 • Sprawdź swoją konkurencje! Jakie są widełki cenowe produktów Twojej konkurencji? Czy możesz zejść z ceny lub ją podnieść? Zanim zdecydujesz się na własną markę odzieżową zbadaj rynek. 
 • Daj się poznać. W dzisiejszych czasach dobry pomysł to nie wszystko! Swój produkt musisz umieć sprzedać, a wbrew pozorom nie jest to najłatwiejsze zadanie pod słońcem. Na początek zadbaj o obecność swojej marki w social mediach. To chyba najlepsze miejsce na marketing o niskim budżecie. A z doświadczenia wiemy że czasami młode marki potrafią nieźle namieszać w sieci.

Własna marka odzieżowa - Nazwa Twojej marki i logo

Jeżeli już przebrnąłeś przez budowę koncepcji swojej marki odzieżowej a całość zaczyna nabierać fizycznej postaci, musisz teraz określić swój “własny język”. Upewnij się, że całość jest spójna i logiczna tzn. Twój logotyp pasuje do marki a marka pasuje do grupy docelowej.

Zaprojektuj metki odzieżowe i dodatki, które podniosą prestiż twojej własnej marki odzieżowej. W firmie BODMAN możesz wybrać spośród kilku rodzajów metek i dodatków:

 • metki żakardowe
 • metki sublimacyjne
 • metki drukowane
BODMAN Print house nadruki na odzieży i gadżetach reklamowych

Znakowanie produktów

W firmie BODMAN masz możliwość oznakowania swoich produktów wszystkimi dostępnymi metodami druku.  Nie musisz wybierać pomiędzy różnymi sito drukarniami czy hafciarniami. U nas wykonasz kompleksowo całą produkcję swojej własnej marki odzieżowej. 

Profesjonalnie znakujemy metodami: sitodruk, haft komputerowy, termotransfer, Dtg druk cyfrowy, sublimacja, druk UV, tampodruk, a także folia flex/flock

Nasza oferta kierowana jest do osób, które poszukują odzieży dla nowopowstałej marki.  Możemy wykonać nie tylko kompleksowe przeszycia odzieży ale także oznakować w dowolnie wybrany sposób.

Nadruki wykonywane są już od 1 sztuki, a metoda znakowania dobierana jest do materiału z jakiego wykonana jest odzież.

BODMAN Print house nadruki na odzieży i gadżetach reklamowych
BODMAN Print house nadruki na odzieży i gadżetach reklamowych

Jaka technika druku będzie dla Ciebie najlepsza?

 • Sitodruk – metoda najbardziej ekonomiczna przy większych seriach tego samego zadruku. 
 • Haft komputerowy – znakowanie poprzez wyszycie/wyhaftowanie logotypów, idealna dla brandingu niewielkich logotypów.
 • Transfer sitodrukowy – idealna do niewielkich lecz powtarzających się nakładów produkcji.
 • Sublimacja – doskonała do nadruku pełno kolorowych grafik na jasnych poliestrowych materiałach.
 • Dtg Druk cyfrowy – niezastąpiona przy druku niskonakładowym. Opłacalna już od 1 sztuki. Wydruki full color.
 • Flex/Flock – polecana do znakowania aplami  (dużą jednokolorową grafiką) np. tekstem, odzieży o niskim nakładzie.
 • Druk UV – pełno kolorowy zadruk na materiałach twardych, np. przywieszkach dołączonych do odzieży
 • Tampodruk – często wykorzystywany do druku metek na karczku odzieży.
 • Grawer laserowy – możliwość zastosowania na polarach, efekt wypalenia logo.

Chcesz złożyć zamówienie?

Nie wiesz co wybrać?

Kontaktując się z nami nie musisz być specjalistą w dziedzinie znakowania i nadruku. Nasi wyszkoleni pracownicy chętnie wysłuchają Twoich pytań, rozwieją wątpliwości i doradzą wybór najlepszej metody znakowania. Ponad 16 lat doświadczenia pozwala nam dobrać odpowiednią technikę do Twojego projektu, abyś mógł cieszyć się fantastycznym produktem w najlepszej jakości.

Przewiń do góry