Caisteczka! Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności

Header image

Sublimacja

Ta metoda doskonale sprawdza się w przypadku serii krótkich jak u dużych nakładów. Sublimacja to prosta i wydajna technika wykonywania wysokiej jakości nadruków, która polega na wtapianiu barwnika w poliestrowe włókna koszulki lub w ceramikę pokrytą poliestrem. W wyniku tego otrzymujemy wysokiej jakości trwały obraz, który nie blaknie, nie schodzi, nie pęka ani się nie spiera. W tym przypadku uzyskujemy jaskrawe odcienie kolorów.
Nadruk sublimacyjny w standardzie drukowany jest w pełnym kolorze CMYK.

 

Metoda ta posiada pewne ograniczenia, mianowicie pozwala na wykonanie nadruku tylko na zewnętrznej części kubka (bez ucha i miejsc wokół niego), a w przypadku odzieży tylko na białych lub jasnych materiałach poliestrowych.

DRUK PEŁNOKOLOROWY
DRUK PEŁNOKOLOROWY
Metoda sublimacji umożliwia druk na poliestrze czy ceramice w pełnym kolorze CMYK. Doskonale odzwierciedla kolory projektu, które są żywe i nasycone.
NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
Podczas wykonywania nadruku metodą sublimacji barwnik wnika we włókna koszulki lub w ceramikę pokrytą poliestrem. Dodatkowo druk sublimacyjny jest niewyczuwalny w dotyku.
NISKI NAKŁAD
NISKI NAKŁAD
Druk metodą sublimacji nie wymaga przygotowania matryc dzięki czemu koszt druku dla niskich nakładów jest atrakcyjny. Możemy realizować nadruki od jednej sztuki.